Banalne, ale jakże prawdziwe, wynikające z obserwacji, zdanie mówi, że świat wokół nas się zmienia. Zmiany zachowań społecznych wywołuje technologia, ale równie ważna w tym procesie jest wizja bliskiej i dalekiej przyszłości. Stereotypy przypisane instytucjom odchodzą w zapomnienie, są wypierane przez kreatywne zachowania. Zachowawczy podział zakresu działania instytucji i organizacji zajmujących się działalnością kulturalną zaciera się wraz ze zmianą potrzeb ludzi, oferty i możliwości realizacyjnych podmiotów zajmujących się kulturą. Niemal 30 lat temu u podstaw programu Muzeum znalazło się szerokie rozumienie zainteresowań publiczności, i co za tym idzie wyjście poza schemat działania stricte muzealniczego. Po ewolucyjnych zmianach Muzeum Śremskie, w roku 2025, to przede wszystkim wielozadaniowa instytucja działająca w celu rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Muzeum Śremskie organizuje działania w przestrzeni miejskiej, w sali widowiskowej proponuje publiczności koncerty, spektakle, przedsięwzięcia naukowe i okolicznościowe. Odwiedzający i współdziałający z nami ludzie są ważni. Dlatego mamy nadzieję, że powszechna dostępność oferty w przestrzeni publicznej będzie dla Państwa atrakcją. ZAPRASZAMY do partycypacji w realizacji kolejnego wyzwania jakim są różnorodne swoją ofertą DNI ŚREMU!
Gmina Śrem, inicjator i patron Święta Miasta – Dni Śremu 2025 realizację przedsięwzięcia zaproponowała Muzeum Śremskiemu.
Jako miłośnicy dobrych rozwiązań z przeszłości, w przekonaniu ze większość dobrych pomysłów została już kiedyś wynaleziona, proponujemy reaktywować Święto Miasta z najlepszych wspomnień Mieszkańców. Co się za tym kryje?
Po pierwsze oszczędne, ale efektywne dysponowanie budżetem imprezy. Poszczególne elementy organizacyjne Dni Śremu opracowujemy w Muzeum tworząc produkt kulturalny dla szerokiego spektrum odbiorców. Zrezygnowaliśmy z wariantu zakupienia całego eventu w agencji artystycznej w pakiecie, uzyskując realny wpływ na składowe Święta Miasta, w tym wybór wykonawców głównego dnia koncertowego.
Po drugie partycypacja lokalnych handlowców, usługodawców, wykonawców i artystów. Dzięki ich zaangażowaniu i konkurencyjnej ofercie nie sięgamy do kieszeni mieszkańców gminy w celu dofinasowania święta. Śremscy artyści zaprezentują się przed naszą szeroką publicznością.
Po trzecie zróżnicowanie propozycji programowych Dni Śremu 2025. Różne miejsca, różne gusta i zapotrzebowanie, od kameralnego otoczenia muzyki i sztuki po imprezę masową. Muza w Muzeum, Kino Plenerowe, Wieczór Coverów. Drugi Dzień Kolekcjonera jest doskonałym przykładem lokalnego, zaangażowanego udziału we wspólnym święcie.
Pozostaje wyrazić nadzieję, że śremianie nie tylko zaakceptują ideę gremialnego uczestniczenia w Święcie Miasta - Dni Śremu 2025, ale wesprą organizatorów kolejnych odsłon w następnych latach aktywnością w przygotowaniach, kreatywnością i przedsiębiorczością. Spotkajmy się w już zaakceptowanych, a także nowych przestrzeniach publicznych realizując myśl o dobrej zabawie w NASZYM MIEJSCU NA ZIEMI!
Mariusz Kondziela, dyrektor Muzeum w Śremie
[ZT]81763[/ZT]
[ZT]81764[/ZT]
1 0
Dorabiacie historie. Bierzecie kasę, zlecacie firmie zewnętrznej i na dodatek wmawiacie ludziom ze nie ma kasy i mają się za free angażować w coś co *%#)!& Ta degradacja trwa już kilkanaście lat. W SOK-u ok 20 etatów w muzeum też ok 20 etatów . Poklepujecie się po plecach, hipokryci. Kto jeszcze kupuje ta waszą propagandę.
1 0
Barwo Panie Mariuszu. Czekam na weekend