To już 104. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Dzisiaj w Śremie odbywają się uroczyste obchody. Jednym z wydarzeń w harmonogramie był happening z biało-czerwonymi kokardami. Na jeziorańskich deptaku stanął wyjątkowy mural, który mieszkańcy szybko zaczęli rozbierać. Była też okazja na wpisanie się do pamiątkowej księgi i odebranie flagi.
Corocznie 27 grudnia Śrem żyje wydarzeniami związanymi z powstaniem wielkopolskim. To właśnie dziś obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dziś mieszkańcy gminy spotkali się już pod Pomnikiem Dobosza i złożyli kwiaty oraz znicze. Natomiast o godz. 13.00 licznie zebrali się na jeziorańskim deptaku. Przedstawiciele Muzeum Śremskiego odsłonili okolicznościowy mural składający się z ponad tysiąca biało-czerwonych kokard. Każdy mógł zabrać jedną z nich i dumnie przypiąć do swojego ubrania. Podczas happeningu można było też wpisać się do pamiątkowej księgi i odebrać replikę powstańczej flagi.
Dalsze obchody odbędą się o godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym, a następnie na Cmentarzu Parafialnym.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz