Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij
Ministerstwo Finansów chce objąć pełnym VAT-em bezalkoholowe odpowiedniki piwa, wina i napoje energetyczne. Jak podaje PAP, zmiana przyniesie budżetowi ponad 11 mld zł w dziesięć lat.
Z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie zorganizowała wyjątkowe spotkanie, mające na celu promowanie idei integracji, wzajemnego zrozumienia i inspirowanie młodego pokolenia.
Urząd Miasta i Gminy Dolsk wydał pilne ostrzeżenie skierowane do mieszkańców, informując o odnotowanych w ostatnim czasie przypadkach prób oszustwa. Dotyczą one telefonów, podczas których osoby podające się za pracowników urzędu lub jego jednostek, przekazują informację o rzekomym pobieraniu próbek wody do badań w domach mieszkańców.
W ostatni weekend zuchy z Hufca ZHP Śrem wyruszyły w podróż do starożytnego Egiptu podczas Zuchowej Nocki Andrzejkowej zorganizowanej w szkole w Brodnicy
ZUS zapowiada ponowne przeliczenie emerytur, które przez lata były liczone na mniej korzystnych zasadach. Wszystko odbędzie się automatycznie, bez składania wniosków.
Runda jesienna w 5-ligowych rozgrywkach dobiegła końca, a jedyna drużyna reprezentująca nasz powiat – UKS Śremski – pozostawiła po sobie bardzo solidne wrażenie.
Jak podaje „Rzeczpospolita”, w Sejmie pojawił się projekt, który może wywrócić do góry nogami rynek najmu krótkoterminowego. Właściciele mieszkań będą potrzebować zgód wspólnot, wpisów do rejestru i spełnienia szeregu nowych wymogów.
Skomentuj
artykuł sponsorowany
Nie tylko dzieci piszą do Mikołaja. Teraz to on może napisać – albo nagrać – coś specjalnie dla nich! Zobacz, jak ten pomysł podbija serca rodzin na całym świecie.
W Polsce szykuje się duża przebudowa przepisów drogowych. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację, która wprowadzi nowe obowiązki i zupełnie inne zasady dla kierowców – także tych najmłodszych.
Za moment Boże Narodzenie. Polacy planują zakupy, zaglądają do portfeli i kalkulują wydatki. Nowy raport ujawnia, jak wyglądają świąteczne budżety.
W grudniu ZUS zmieni harmonogram wypłat 800 plus. Część rodzin otrzyma środki wcześniej niż zwykle. Sprawdziliśmy, kogo dotyczą zmiany i dlaczego wprowadzono nowy terminarz.
UOKiK poinformował o kolejnej, bardzo wysokiej karze dla jednego z największych operatorów kablowych w kraju. Sprawa dotyczy bezprawnych podwyżek abonamentu i możliwych zwrotów dla klientów.
2 grudnia 2025 roku, w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie, uczniowie ze szkół podstawowych z całego regionu spotkali się, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie „Poliglota”. Inicjatywa ta zgromadziła młodzież uzdolnioną językowo, gotową do rywalizacji na wysokim poziomie.
Bankomatów ubywa, płatności mobilne rosną, a Unia wprowadza rozwiązanie, które ma ułatwić życie mieszkańcom całej Polski. Gotówkę będzie można wypłacić inaczej niż dotychczas.
W Szkole Podstawowej w Zbrudzewie odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, który zgromadził najzdolniejszych uczniów z regionu. Zwycięzcy musieli wykazać się wyjątkową wiedzą, a ostateczne podium rozstrzygnęła emocjonująca dogrywka ustna.