Zamknij
REKLAMA

Nie chcesz płacić? Sprawdź opony! Za to grozi ci aż...

07:41, 23.01.2022 | Źródło: AutoKult.pl
Skomentuj Fot. archiwum DDWloclawek
REKLAMA

Ogumienie w samochodach ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policja kontroluje ich stan zarówno w nowych modelach, jak i starszych wysłużonych autach. Kierowcy za niewłaściwe opony grożą surowe konsekwencje. 

- Według ostatniego raportu policji na temat wypadków drogowych i ich przyczyn aż 17 proc. samochodów, które brały udział w zdarzeniach, miało niesprawne lub nieprawidłowe ogumienie - podaje serwis AutoKult.pl. 

W przypadku, kiedy policjant w trakcie kontroli uzna, że opony są zużyte lub niewłaściwe może nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. 

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim opony na jednej osi muszą mieć ten sam rozmiar i wzór bieżnika. Policjant, jak wskazuje AutoKult.pl, może "przyczepić się" do opon, kiedy te wystają poza obrys nadwozia. Sytuacja, która dopuszcza wyjątek to np. przebicie opony.

Ponadto mogą również zmierzyć głębokość rowków bieżnika, czy dokonać wzrokowych oględzin ogumienia. Interwencję funkcjonariusza wymusić mogą spękane opony i krusząca się guma. 

- Wydawać by się mogło, że problem opon i kontroli dotyczy głównie właścicieli starszych pojazdów, ale nic bardziej mylnego - ostrzega AutoKult.pl

Kara jest surowa

Przypominamy, że od 1 stycznia wszedł w życie nowy taryfikator. Maksymalna kwota mandatu za niewłaściwy stan pojazdu, a do tego należy zaliczyć nieprawidłowe ogumienie wzrosła z 500 zł do 3000 zł. 

(Źródło: AutoKult.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%