Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do najważniejszego chrześcijańskiego święta – pamiątki zmartwychwstania Jezusa. To wyjątkowy czas, aby dokonać również pewnych refleksji w swoim życiu.
W dniach od 23 do 25 marca społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie przeżywała rekolekcje. W tych dniach uczniowie zamiast zajęć dydaktycznych mieli spotkania w kościele pw. NSJ na Jezioranach oraz w szkole. Nad całością czuwali katecheci.
W środę dzieci miały możliwość obejrzenia filmu opartego na prawdziwym wydarzeniu, którego akcja osadzona była w Ameryce Południowej. Przesłanie tego filmu: w życiu człowieka zdarzają się cuda.
W czwartek uczniowie mogli wyśpiewać swoje błaganie do Boga o pokój na Ukrainie. Takie utwory jak: Barka, Abba Ojcze, Pokolenia, Przekażmy sobie znak pokoju stanowiły główny repertuar koncertu, w którym wystąpił Tomasz Walewski z zespołu Pagost oraz uczniowie z Szóstki: Michał Jankowski na perkusji i Antoni Karolewski na trąbce.
W ostatnim dniu szkolnych rekolekcji uczniowie otrzymali jasny przekaz, iż w zdarzeniach często określanych jako cudowne – Bóg posługuje się innymi ludźmi. Potwierdzeniem tego byli: żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie Wojsk Obrony Terytorialnej, policjant: asp. Szt. Krzysztof Tomaszewski oraz nauczyciel ZSE Wojciech Szolek- twórca Czadowego Ekonoma.
Krzysztof Tomaszewski podkreślił słuchaczom, jak wielką rolę ma sens pomagania tym, którzy są obok nas. Człowiek czyniąc dobro czyni siebie szczęśliwym. Podał również wiele przykładów z życia śremskich policjantów, którzy ratowali ludzkie życie. Młodzież i dzieci docenili ogromnymi brawami fakt, iż sam prelegent uratował osobę, która usiłowała targnąć się na swoje życie.
W imieniu żołnierzy WOT przemawiała szeregowa Maria Urbanowicz. Opowiedziała o pracy żołnierzy, począwszy od pojawienia się COVID 19. Służba żołnierzy związana była z ewakuacją osób z DPS-ów, dowożeniem posiłków osobom obłożnie chorym, udzielaniem pomocy kierowcom w Wielkiej Brytanii. Ostatnio żołnierze również wspierają uchodźców opiekując się matkami i ich dziećmi.
Inną formą pomocy ludziom najuboższym na świecie jest wspieranie ludności misyjnej np. w Kamerunie oraz Czadzie. O tym mówił katecheta Wojciech Szolek, który na co dzień realizuje razem z młodzieżą ze śremskiego Ekonomika akcję wspierającą szkoły i przedszkola w krajach misyjnych.
Po każdym krótkim przedstawieniu swej pracy- służby na rzecz bliźnich był czas na pytania. A tych nie brakowało.
Szkolne rekolekcje a.d. 2022 to już historia. Dzieci i młodzież z pewnością zapamiętają ważne przesłanie: Pomoc bliźniemu i modlitwa za niego uszlachetnia człowieka!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz