Zamknij
REKLAMA

WZDW planuje ważną inwestycję. Dzięki niej mamy bezpieczniej i wygodniej podróżować

10.40, 15.09.2022 M.M.
Skomentuj zdj. poglądowe
REKLAMA

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zamierza w przyszłości wybudować drogę, dzięki której poprawi się sytuacja komunikacyjna. Za sprawą nowej obwodnicy kierowcy będą mogli sprawnie objechać miasto i szybciej dotrzeć do swojego celu podróży. Nowa droga ma powstać w ciągu drogi wojewódzkiej 310 Droga 5/węzeł Czempiń/ - Czempiń - Śrem.

Trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, który opracuje projekt koncepcyjny dla budowy obwodnicy Czempinia. Planowana inwestycja będzie zlokalizowana w powiecie kościańskim na terenie gminy Czempiń. W projekcie powinny znaleźć się skanalizowane skrzyżowania lub ronda włączające nową drogę w istniejącą. Plan powinien uwzględniać także dwutorową zelektryfikowaną linię kolejową oraz kanał Olszynka. Droga klasy G ma mieć nawierzchnię 7 m. Orientacyjna długość całej trasy to ok. 6 km. 

Jak wyjaśniono w dokumentacji, projekt ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności i zapewnienia spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej dla podniesienia atrakcyjności województwa, jako miejsca do inwestowania, pracy i zamieszkania. Poza tym obwodnica ma wpłynąć także m.in. na zredukowanie czasu podróży, podniesienie poziomu bezpieczeństwa, unowocześnienie infrastruktury, obniżenie poziomu wypadkowości, zredukowanie kosztów eksploatacji pojazdów i lepszy dojazd do lokalnych firm. 

Poniżej mapa z przybliżoną lokalizacją budowy obwodnicy Czempinia (zdj. WZDW).

Termin składania ofert minie 19 września br. 

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

OO

1 0

Super. Wreszcie będzie można omijać ten *%#)!& Czempiń i stanie godzine przed torami 10:52, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W ŚremieW Śremie

0 0

W Śremie też powinna powstać jakas normalna droga jeszcze. Jak jest wypadek na obwodnicy to paraliż całego miasta 11:01, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

e tame tam

1 0

e tam, nic takiego. tylko utrudnienia na rok czasu 11:17, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%