Zamknij
REKLAMA

Śremscy policjanci złapali kolejnych piratów. Teraz grozi im drogowa recydywa

11.50, 22.09.2022 Źródło: KPP Śrem
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze śremskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Żabnie, Drzonku i Borgowie namierzyli kolejnych piratów drogowych, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierujący na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi. Jeden z nich, ujawniony 18 września, czyli po zmianie przepisów, dotkliwiej odczuje konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się ze stratą prawa jazdy na trzy miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi. Pomimo tych dotkliwych konsekwencji, niektórzy kierujący nadal rażąco przekraczają prędkość.

W piątek, 16 września, policjanci ze śremskiej drogówki namierzyli dwóch takich kierujących, w Żabnie i Drzonku. W obu przypadkach skończyło się na zatrzymaniu uprawnień do kierowania, mandacie w wysokości 1500 złotych i na konta drogowych piratów wpłynęło po 10 punktów karnych.

W niedzielę, 18 września, czyli tuż po wprowadzeniu nowych przepisów, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Borgowie namierzyli kolejnego kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mieszkaniec powiatu śremskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące i też ma do zapłacenia mandat w wysokości 1500 złotych. W związku z wprowadzeniem nowych przepisów na jego konto wpłynęło już 13 punktów karnych, które skasowane będą po dwóch latach. Ponadto, jeżeli w ciągu dwóch latach kierujący ponownie rażąco przekroczy prędkość, to w związku z tzw. recydywą, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

[ZT]49777[/ZT]

(Źródło: KPP Śrem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JacekJacek

1 0

To jest również świetny pomysł by zaoszczędzić na spalaniu... 16:14, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%