Zamknij
REKLAMA

W Śremie powstał trzeci zielony przystanek! Inicjatorem była firma partnerska InPost

10.25, 30.11.2022 . Aktualizacja: 07.59, 01.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Śremie jest już trzeci zielony przystanek. Tym razem powstał dzięki współpracy z firmą InPost. Od kilku miesięcy partnerem w ramach programu InPost Green City jest Śrem. Dzięki temu w mieście stopniowo będą zachodzić zmiany, które zmierzają do zapewnienia mieszkańcom życia w czystej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej.

W sierpniu br. odbyło się podpisanie listu intencyjnego w związku z Programem InPost Green City. Śrem oficjalnie został 45. partnerskim miastem.

InPost Green City jest częścią sługofalowej strategii ESG (ang. environmental, social and corporate governance) firmy, w której InPost do 2040 roku planuje osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Celem programu jest ograniczenie emocji CO2 i ruchu samochodów w centrach miast, a tym samym zapewnienie mieszkańcom życia w czystej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej.

W ramach współpracy InPost: wymienia kurierską flotę spalinową na samochody elektryczne, zwiększa sieć urządzeń Paczkomat InPost na gruntach miejskich w porozumieniu z miastem, montuje na urządzeniach czujniki powietrza wspierając miejski system pomiaru, inwestuje w zazielenianie miast i wspiera inicjatywy SMART, okleja maszyny w strefach zabytkowych miast oraz realizuje potrzeby mieszkańców, których głosem są miasta partnerskie.

Mieszkańcy mogą już korzystać z efektów pierwszych działań. Z inicjatywy InPost powstał w Śremie eko-przystanek. Jest to już trzeci taki przystanek w naszym mieście. Pierwszy znajduje się przy ul. Mickiewicza, a drugi przy ul. Kilińskiego. Kilka dni temu przystanek przy ul. Chłapowskiego zyskał kilka przyjaznych środowisku elementów. Z obydwu stron wiaty stanęły estetyczne drewniane siedziska i donice z roślinnością. 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%