Zamknij
REKLAMA

Zostawił śmieci w niedozwolonym miejscu. Został złapany na gorącym uczynku i ukarany

14.30, 01.12.2022 Redakcja/ Źródło: SM w Śremie Aktualizacja: 08.00, 02.12.2022
Skomentuj zdj. SM w Śremie
REKLAMA

Pewien osobnik postanowił zwyczajowo wyrzucić śmieci w miejscu, które przez wiele lat do tego służyło. Jednak jakiś czas temu kontenery zostały zlikwidowane. Aktualnie pozostało tylko betonowe ogrodzenie. Pomimo tego mężczyzna postanowił pozostawić odpady. Został złapany na gorącym uczynku, ukarany mandatem i musiał po sobie posprzątać.

W środę nad ranem funkcjonariusze Straży Miejskiej w Śremie w ramach prewencyjnych działań udaremnili kolejny przypadek podrzucania odpadów. Tym razem osoba zamierzająca pozbyć się śmieci pozostawiła je w miejscu zlikwidowanego składowiska przy ul. Staszica w Śremie. Sprawca został złapany na gorącym uczynku i ukarany mandatem wg taryfikatora. Został też zobowiązany do uprzątnięcia swoich odpadów. 

Zgodnie z art. 75 Kodeksu Wykroczeń pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach podlega karze grzywny z do 500 złotych.

Strażnicy przypominają, że teren, w którym kiedyś stały kontenery na odpady został już uprzątnięty i stosownie oznakowany. Nie ma żadnych podstaw do pozostawiania na nim żadnego typu odpadów.

(Redakcja/ Źródło: SM w Śremie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%