W gminie Brodnica odbędą się bezpłatne badania mammograficzne kierowane dla kobiet z roczników 1951-1980. Jest to najlepsza okazja dla mieszkanek, aby odbyć ważne, często ratujące badania.
Mieszkanki gminy Brodnica zapraszane są na bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez OPEN Cyfrowa Mammografia. Z badań mogą skorzystać kobiety urodzone w latach 1951 - 1980. Badania odbędą się 21 maja br.
Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.
[ZT]80473[/ZT]
[ZT]80455[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz