Gmina Książ Wlkp. pochwaliła się zdobytym grantem, który pokryje 70 proc. kosztów inwestycji. Wsparcie finansowe zostało przyznane na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Książ Wlkp. Do 2030 roku ksiąska gmina zamierza zwiększyć dostęp do czystej i odnawialnej energii, co zapewni swoim mieszkańcom zrównoważony rozwój i czyste środowisko.
Pod koniec ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. pozyskała kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Tym razem chodzi o środki na wsparcie działań planistycznych realizowanych w latach 2023 – 2024, a konkretnie na Opracowanie dokumentu pod tytułem "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Książ Wielkopolski na lata 2024-2030". Po pozytywnej weryfikacji wniosku fundusz przyznał samorządowi dotację w wysokości 9 040,50 zł, co stanowi 70% kosztu całego zadania skalkulowanego na łączną kwotę 12 915,00 zł.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) to dokument o znaczeniu strategicznym, wyznaczający kierunek rozwoju gospodarczego na obszarze danej jednostki i zmieniający jego charakter na niskoemisyjny. Niskoemisyjność z kolei oznacza podnoszenie efektywności energetycznej gminy poprzez wzrost udziału odnawialnych źródeł energii, co w efekcie ma przyczynić się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Opracowanie zatem i przyjęcie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej ma więc na celu wskazanie takich rozwiązań, które sprawią, że do 2030 roku ksiąska gmina zwiększy dostęp do czystej i odnawialnej energii, przez co zapewni swoim mieszkańcom zrównoważony rozwój i czyste środowisko. Sam dokument ma pomóc beneficjentom Planu w ubieganiu się o fundusze zewnętrzne na wskazane wyżej przedsięwzięcia. Będzie on gotowy jeszcze w tym roku po zaopiniowaniu projektu przez powołane do tego organy, a także po przeprowadzeniu konsultacji.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz