Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął przy bardzo zmiennej pogodzie. W niedzielę 2 czerwca w ksiąskim Amfiteatrze świętowaliśmy najważniejszy dla wszystkich dzieci dzień w roku. Tym razem motywem przewodnim była Akademia Pana Kleksa. Dlatego na scenie i w ojej otoczeniu nie zabrakło najróżniejszych elementów i wątków związanych z sympatycznym, chudym brodaczem z piegami w okularach i stworzoną przez niego szkołą.
Nie tylko przedszkolaki rządziły na scenie
Blok artystyczny na scenie otworzyła XV edycja Przedszkolandii, czyli konkursu, w którym swoje muzyczno-taneczno-aktorskie zdolności prezentują dzieci z gminnych przedszkoli. Podczas tegorocznego wydarzenia wystąpiły takie placówki oraz sekcje Centrum Kultury jak:
Na scenie wybrzmiały takie słynne piosenki jak m.in.: „Na wyspach Bergamutach”, „Witajcie w naszej bajce”, „Kleksografia”, „Meluzyna”, „Dzik jest dziki”. „Kaczka dziwaczka”.
W muzycznym programie wystąpiły dzieci uczęszczające na Dancehall, a w hip-hopowym układzie zaprezentowały się WATAHY. Nie mogło również zabraknąć Mażoretek z instruktorem Anetą Ptak, które po zatańczeniu odebrały nagrody za sukcesy, jakie odniosły dzień wcześniej. 1 czerwca podczas XXV Jubileuszowych Mistrzostw Polski Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek w Kędzierzynie-Koźlu zostały podwójnymi mistrzyniami w kategoriach: Mażoretki klasyczne Kadetki – scena.
Smaczny finał
O tytuł najsmaczniejszego KGW w regionie (czyli z Książa Wlkp. i innych miejscowości) zmierzyło się 16 stowarzyszeń. Ich zmagania w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” można było nie tylko oglądać, ale i skosztować to, co przygotowały. Jury po spróbowaniu wszystkich potraw musiało podjąć decyzję, które z nich przez żołądek najbardziej trafiły do… serca. Oto tak ułożyła się tabela konkursowa:
Podium:
I m – KGW w Niesłabinie "Nadziana Szlachcianka",
II m – KGW Ludwinów-Kamień „Czarna Polewka/Czernina z makaronem domowym”,
III m – KGW Włościejewice i Ługi „Policzki wieprzowe duszone w ciemnym piwie.
Wyróżniania:
KGW w Kołacinie - „Pierogi z gęsiny, okraszone boczkiem z dodatkiem gotowanej, kiszonej kapusty”,
KGW w Wojciechowie - „Zwiewna wstążka w barszczu z malinami i czerwoną porzeczką pod trybowaną kaczką z glancem, faszerowaną feferflokami* i leberą oraz młede pyry*”,
KGW w Bruczkowie – „Żur wielkopolski na kiełbasie”.
Szlakiem piegów Pana Kleksa
Wyzwaniem dla najmłodszych było zebranie piegów na 21. stoiskach, na których przygotowano dla nich najróżniejsze zadania. Musieli m.in. w ramach Kleksografii pokolorować portret Pana Kleksa, na Lekcji Bajkografii zrobić zakładkę do książki, wykonać motyle na barwne sny czy spróbować kuchennych czarów. Zgodnie z wytycznymi mieli również zajrzeć do Królestwa Bajdocii, poszukać skarbów, zapakować fantazję czy wziąć udział w lekcji w biegu. Kto chciał, mógł też zdecydować się na fryzurę a’la Ambroży lub wybrać się do psiego raju.
Ostatnim punktem Dnia Dziecka z Panem Kleksem miała być impreza z Amigo Band. Niestety ilość deszczu, jaki spadł, zamoczyła sprzęt i trzeba zakończyć to wydarzenie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz