Zamknij

Mieszkańcy gminy Śrem anonimowo donoszą o przewinieniach innych. Jest ponad 100 zgłoszeń

09:30, 25.09.2024
Skomentuj screen mapy screen mapy

Mieszkańcy powiatu śremskiego chętnie korzystają z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej, szybko i anonimowo mogą przekazać służbom informacje o zagrożeniach. Zgłoszenia mogą dotyczyć zdarzeń, które nie wymagają natychmiastowej interwencji. W przeciwnym wypadku, należy zadzwonić na numer alarmowy. Przez mapę zgłaszane są np. nielegalne rajdy samochodowe, niewłaściwa infrastruktura drogowa, dzikie wysypiska, miejsca przebywania osób bezdomnych i zgromadzenia młodzieży zagrożonej demoralizacją. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, za pomocą którego obywatele mogą zgłaszać zagrożenia w przestrzeni publicznej. Naniesione na mapę zdarzenia przekazywane są Policji, która następnie powinna podejmować interwencje.

Aktualnie na mapie gminy Śrem widnieje ponad 100 zgłoszeń. Dotyczą one różnych przypadków miejscowych zagrożeń. Jak zawsze, najwięcej dotyczy ruchu drogowego. Mieszkańcy od długiego czasu, nieustannie donoszą o przekraczaniu dozwolonej prędkości na całej długości alei Solidarności, ulicy Sikorskiego, drodze Śrem-Gaj i w Lucinach. Ostatnio zgłoszono też np. niewłaściwą infrastrukturę drogową na osiedlu Podgaje. Mieszkańcy zaobserwowali też:

  • akty wandalizmu przy plaży w Pełczynie
  • nielegalne rajdy samochodowe na ul. Kosynierów i Zamenhofa
  • spożywanie alkoholu w miejscu publicznym na ul. 1 Maja
  • złą organizację ruchu na skrzyżowaniu na skrzyżowaniu ul. Gostyńskiej i Staszica
  • dzikie wysypisko śmieci na ul. Korczaka

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%