Zamknij
REKLAMA

Jest decyzja wojewody! W śremskim szpitalu będzie oddział covidowy.

07:45, 16.10.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

 

W dniu wczorajszym umieściliśmy materiał dotyczący pojawienia się przypadków covid 19 w śremskim szpitalu, jak do tego doszło, co było tego przyczyną. A już dzisiaj wiadomo, że w śremskim szpitalu będzie utworzony nowy oddział covidowy.

Już było wczoraj wiadomo, że wojewoda wielkopolski chce utworzenia w Wielkopolsce ponad 300 covidowych łózek i to w najbliższych dniach.

- W Wielkopolsce mamy ponad 800 zakażeń. Szpital przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu jest prawie wypełniony – mam świadomość potrzeby jego odciążenia. Ale mam również świadomość, że zwiększenie liczby zakażeń musi spowodować elastyczność naszych działań. Elastyczność to szpitale blisko domu – tłumaczył wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Łącznie na podstawie kilkunastu decyzji wojewody do 22 października do dyspozycji Wielkopolan będzie dostępnych blisko 1200 łóżek – obecnie jest ich ponad 830. Prócz Wolicy decyzje obejmą po kilkanaście covidowych łóżek m.in. w szpitalach w Kępnie, Międzychodzie, Ostrowie Wielkopolskim czy Środzie Wielkopolskiej.

Również w Śremie powstanie oddział covidowy.

Decyzja wojewody stwierdza iż będzie to pięć łózek obserwacyjnych, 25 łóżek typowo covidowych i jedno łóżko z respiratorem.

Specjalny oddział będzie utworzony na pierwszej kondygnacji. Do niedzieli, jak nas zapewnia prezes szpitala Michał Sobolewski ma być utworzony specjalny tunel, który ma zapewnić wszelkie bezpieczeństwo, aby nie doszło do rozprzestrzeniania wirusa. Oddział ma być czynny już od 19 października!

 

Wojewoda zaapelował również o to, by nie lekceważyć pandemii koronawirusa i obowiązku noszenia maseczek. - Każdy, kto dziś wygłasza poglądy o fikcyjnej pandemii, niech przestanie myśleć tylko o sobie, ale pomyśli o tych, którzy są obok. Którzy nie chcą tracić zdrowia, nie chcą umierać. Nie fundujmy sobie wzajemnie nieszczęścia. Bo nikt na to nie zasłużył. Dla nas jako wielkopolskiego społeczeństwa jest to test solidarności. Solidarności mimo uprzedzeń, własnych przekonań i poglądów – mówił Łukasz Mikołajczyk.

[ZT]41648[/ZT]

[ZT]41639[/ZT]

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA