Zamknij
REKLAMA

Dziś przypada XXI Dzień Papieski. Papieski samochód jeździł po ulicach Śremu.

10:31, 10.10.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 10 października 2021 r. przypada XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację  "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświeca hasło "Nie lękajcie się!".

Te słowa wypowiedział św. Jan Paweł II w homilii inaugurującej pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża, przyjmując imiona: Jan Paweł II.

W kościołach tego dnia, dziękując za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II, po Mszach św. będą odbywały się zbiórki do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającego zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Funkcjonująca w parafii na Jezioranach Kawiarnia Emaus z okazji Dnia Papieskiego zaprasza na kremówki papieskie.

W kinie Słonko o godzinie 13.00 odbędzie się dodatkowy seans filmu pt. “Fatima”.

Zapraszamy do galerii. Dokładnie jedenaście lat temu do Śremu przyjechał pojazd papamobile (rekonstrukcja wykonana ze środków własnych przez firmę  AUTO-ADAMCZAK  z Kielc).

 

Pisaliśmy o tym:

 

Ulicami Warszawy przejechał papamobile z 1979 roku, którym Jan Paweł II jeździł w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski. Trasa wiodła z Placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich.

Życzeniem papieża było, aby pojazd był zbudowany w Polsce.

Pierwszy papamobile został wyprodukowany w starachowickiej fabryce w niecałe dwa miesiące. Solidną, prawie pancerną konstrukcję, zapewniło podwozie wojskowej terenowej ciężarówki star 660 M2. Wprowadzono opcję małych prędkości dla przejazdów papieża wśród tłumów.

Po pielgrzymce komunistyczne władze pojazd zdemontowały, podwozie sprzedano, platformę papieską zniszczono. Po latach, na zamówienie starachowickiego muzeum, powstała wierna rekonstrukcja . Wykonano ją z resztek znalezionych w PGR i detali ukrytych przez pracowników STAR-a.

Dziś papamobile można oglądać w depozycie krakowsiego Muzeum Inżynierii Miejskiej.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%