Zamknij
REKLAMA

Był to ostatni akt symboliczny śremskich policjantów...

07:22, 09.10.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

POSADZENIE DĘBU - OSTATNI AKCENT OBCHODÓW 100. ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie w rejonie pola biwakowego w Kotowie posadzili sadzonkę dębu. Był to ostatni, symboliczny akcent obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiecie śremskim.

Wyjątkowy jubileusz związany z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej obchodzony jest w całym kraju na wiele sposobów. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie również zorganizowali z tej okazji kilka inicjatyw, aby uczcić doniosłą rocznicę.

Posadzenie sadzonki dębu to ostatni, symboliczny akcent tego pięknego jubileuszu w powiecie śremskim. W tym zakresie nawiązano współpracę z Nadleśnictwem Babki i 7 października br., w rejonie pola biwakowego w Kotowie, Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wraz ze swoim Zastępcą oraz kadrą kierowniczą śremskiej jednostki posadził jubileuszowy dąb, obok którego znajduje się pamiątkowa tabliczka informacyjna.

Dąb, drzewo długowieczne i okazałe, ma różnorodne znaczenia kulturowe. Wierzono w jego moc, był symbolem siły i szlachetności. Źródła podają, że kończy cykl wzrostowy w wieku 120 – 200 lat i żyje przeciętnie 600 – 1000 lat.

za: srem.policja.gov.pl   / Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA