Zamknij

Dziwi mnie sentyment niektórych osób do tzw. komuny

19:24, 12.12.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Bardzo dobrze pamiętam 13 grudnia 1981 roku.

Niektórzy namawiają nas, aby przestać o tym wydarzeniu wciąż przypominać, bo to przecież już 30 lat temu, ale warto nowym pokoleniom wciąż uświadamiać, kiedy tak naprawdę odzyskaliśmy wolność i co to jest wolność.

Od końca II wojny światowej w Polsce wybuchały protesty społeczne związane z narzuceniem nam systemu sowieckiego. Teoretycznie odzyskaliśmy wolność, ale praktycznie władza należała do działaczy partyjnych związanych z Polską Zjednoczoną Partia Robotniczą podległą Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Warto wciąż przypominać o sfałszowanych wyborach w 1947 roku, ofiarach protestu robotniczego w Poznaniu, w czerwcu 1956 roku, ofiarach grudnia 1970 roku w Gdańsku, czy wreszcie o ofiarach stanu wojennego w 1981 roku. Do roku 1989 w Polsce nie można było głośno mówić o swoich poglądach politycznych, religijnych czy prowadzić swobodną działalność gospodarcza. Warto młodym ludziom mówić o kartkach na żywność, na słodycze, papierosy czy alkohol i wreszcie o pustych półkach w sklepie czy kolejkach po papier toaletowy.

13 grudnia 1981 roku była sroga zima, pojawiły się patrole wojska na ulicach, czołgi, wprowadzono godzinę policyjną. Dziś brzmi to jak historia z filmu, ale to nie był film. Dobrze to pamiętam.

Dziwi mnie sentyment niektórych osób do tzw. komuny. Ja, powrotu komuny nie chcę...

To były mroczne czasy mojej młodości i cieszę się, że moje dzieci żyją dziś w świecie wolnych ludzi, mogą mówić otwarcie o swoich poglądach, nie znają pustych półek w sklepach, mogą wyjechać za granicę, dokąd chcą i kiedy chcą.

System totalitarny, który oparty był na kłamstwie na szczęście ostatecznie upadł.

Szkoda tylko, że straciliśmy 40 lat.

 

(J.K)

Nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem, działacz sportowy i społeczny, inicjator powstania uczniowskich klubów sportowych i stowarzyszeń, organizator międzynarodowych, ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń sportowych, uczestnik i organizator wielu wydarzeń kulturalnych, wybrany do Rady Miejskiej w Śremie w kadencji 2018-2023

Rafał Wachowiak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Szczęśliwedziecko500Szczęśliwedziecko500

0 0

Autor nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. System totalitarny oparty na kłamstwie tworzy się w Polsce za sprawą ludzi najgorszego charakteru bardzo szybko. Obywatel w starciu z państwem niedługo nie będzie miał szans. I niedługo ludzie będą faktycznie tęsknić do minionych lat, gdzie takiego burdelu nie było i można było liczyć na pomoc takich dzielnych ludzi jak prokurator Piotrowicz !! 16:44, 13.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone