Zamknij

Czy zakłady bukmacherskie online są legalne w Polsce?

00:00, 20.04.2024 art. sponsorowany

Tak, stawianie zakładów bukmacherskich jest legalne w Polsce. Jednakże nie wszyscy bukmacherzy online działają legalnie. Tylko firmy posiadające odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów mogą legalnie przyjmować zakłady. To za sprawą uregulowania rynku bukmacherskiego przez ustawę. Ta ustawa narzuca wiele wymogów potencjalnym wnioskodawcom, mających na celu ochronę klientów firm bukmacherskich oraz zapewnienie dochodów z podatków od zakładów wzajemnych, inaczej mówiąc, zakładów bukmacherskich.

Choć wysokie wymagania co do procedur i wypłacalności mogą wydawać się zniechęcające, nie powstrzymują one firm bukmacherskich od starania się o legalność w Polsce. Lista legalnych bukmacherów stale rośnie i obecnie zawiera już ponad 20 pozycji.

Bezpieczniejsze zakłady

Uregulowanie rynku oraz zapewnienie stabilności finansowej przyczyniły się do zmiany postrzegania zakładów bukmacherskich przez konsumentów. Coraz częściej są one traktowane jako forma rozrywki, szczególnie że najpopularniejsze marki są często sponsorami ważnych wydarzeń sportowych i klubów.

Od momentu wprowadzenia zmienionych przepisów Ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku, rynek bukmacherski przeszedł znaczną transformację. Udział firm nielegalnych spadł z blisko 90% do 60%, co świadczy o pozytywnym wpływie nowych regulacji. Niemniej jednak nadal istnieje duża liczba nielegalnych zakładów, które pomimo utrudnień stawianych przez ustawodawcę, nadal przyciągają graczy.

Szara strefa

Legalni bukmacherzy muszą zmagać się z ciągłą konkurencją ze strony operatorów bez licencji, co stanowi poważne wyzwanie. Firmy nielegalne często oferują bardziej atrakcyjne warunki, omijając koszty ponoszone przez legalnych operatorów. Wysoki podatek od zakładów bukmacherskich w Polsce oraz opłaty związane z wynikami meczów dodatkowo wpływają na marże i kursy oferowane przez legalnych bukmacherów.

Z tego powodu, wiele osób kusi możliwość gry na nielegalnych stronach bukmacherskich. Warto jednak zauważyć, że ryzyko nie dotyczy tylko firm prowadzących nielegalne działalności, ale również graczy korzystających z ich oferty. Osoby uczestniczące świadomie w nielegalnych zakładach hazardowych narażają się na surowe konsekwencje prawne, w tym na grzywny sięgające nawet 3 360 000 złotych.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%