Zamknij
REKLAMA

Oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna ? który rodzaj wybrać?

15:09, 20.02.2019 | materiały partnera

Domowe ścieki mogą sprawić wiele problemów. Szczególnie wtedy, kiedy w okolicy nie ma zbiorowej kanalizacji sanitarnej. W takiej sytuacji właściciele domów muszą sami znaleźć odpowiedni sposób na poradzenie sobie ze ściekami. Dlatego ze szczególną uwagą należy przyjrzeć się przydomowym oczyszczalnią ścieków, które są nie tylko użyteczne, ale też ekologiczne.

Jakie są rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków. Różnice między nimi zazwyczaj są związane ze sposobem rozkładu ścieków na proste związki mineralne. Poza tym niezwykle istotne są poszczególne elementy budowy urządzenia, które wpływają na jego pracę. Bardzo ważne jest również to, że kiedyś najpopularniejszym wyborem były szamba, jednak ze względu na duży stopień szkodliwość dla zdrowia człowieka i środowiska coraz częściej rezygnuje się z nich. Powinniśmy też pamiętać o tym, że obowiązujące dyrektywy europejskie określiły, przydomowe oczyszczalnie ścieków mają pierwszeństwo, dlatego konieczne jest poznanie ich rodzajów.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

W pracy ekologicznych oczyszczalni ścieków bądź drenażowych jak często są nazywane, bardzo ważna jest praca z pożytkiem dla środowiska naturalnego. Dzięki temu produkt końcowy może być wypuszczony do gruntu lub rowu melioracyjnego, a my możemy być pewni, że go nie zatruwamy naszymi ściekami. Warto też pamiętać o tym, że w przypadku oczyszczalni ekologicznej ważnym elementem jest grunt. Właśnie z tego powodu potrzebujemy więcej wolnej przestrzeni do montażu, w porównaniu do oczyszczalni biologicznej. Jednak ich niewątpliwym atutem są walory estetyczne, dzięki czemu urządzenie wtapia się w otoczenie. Wszystkie informacje na temat przydomowej ekologicznej oczyszczalni znajdziemy na stronie https://oczyszczalnie24.eu/9-oczyszczalnie-ekologiczne.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków

W przypadku przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków nie decyduje o jego pracy. Zwróćmy tylko uwagę na to, że pojemnik musi znajdować się w ziemi. Jednak zazwyczaj oczyszczalnia biologiczna jest dość mała, więc mieści się swobodnie nawet na niewielkich działkach. Poza tym w przypadku tego rodzaju bardzo ważne są bakterie beztlenowe, które odpowiadają za rozkład ścieków. Dlatego musimy pamiętać o tym, że niektóre żrące substancje nie mogą dostać się do środka, ponieważ niszczą te bakterie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA