Zamknij
REKLAMA

Rozpoczynamy realizację programu 100 obwodnic. Czy Śrem się załapie?

10:55, 08.02.2020 | J.K
Skomentuj
PAP

Szef resortu infrastruktury podczas konferencji prasowej w sobotę ogłosił rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic.

"Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, Polacy mają prawo do miejscowości, w których nie występują korki i nie dominuje smród spalin i w końcu hałas, który temu towarzyszy. Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych wygodnych dróg" ? mówił minister Adamczyk.

Zapewnił przy tym, że rząd wsłuchuje się w głosy Polaków. Przypomniał, że jesienią ub.r. PiS zapowiedziało przygotowanie programu budowy 100 obwodnic. "Program stu obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy do jego wykonania" ? podkreślił Adamczyk

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przedstawił sto zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu 100 obwodnic.

"Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże. Dlatego te miasta i miejscowości, które w tej chwili są objęte największym natężeniem ruchu, zostały wskazane do realizacji w ramach programu 100 obwodnic" ? wskazał Weber.

Dodał, że kolejnym kryterium wziętym pod uwagę przez resort przy przygotowywaniu programu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

"Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych" ? zaznaczył wiceminister.(PAP)

Autor: Mateusz Mikowski, Łukasz Pawłowski

mm/ pif/ joz/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone