Zamknij
REKLAMA

Robótki ręczne - co możesz stworzyć z kordonków

08:12, 23.07.2020 | materiały partnera

Szydełko i druty są narzędziami niezbędnymi do tworzenia własnoręcznych dzieł. Przyjęło się, że włóczki są kolejnym niezbędnikiem potrzebnym do robótek ręcznych, jednak rzadziej wspomina się o kordonkach, które są dużo bardziej wytrzymałe. Kordonki to nic innego jak ciaśniej splecione nitki, dzięki którym możemy sobie pozwolić na różnego rodzaju wzory, których nie wykonalibyśmy, pracując na zwykłej włóczce. Co zatem możemy stworzyć z kordonków? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Serwetki na szydełku

Jednymi z najpopularniejszych robótek, do których używa się kordonków, są właśnie ażurowe, bogato zdobione serwetki. Dzięki śnieżnobiałym kordonkom możemy tworzyć klasyczne serwetki, serwety, a nawet obrusy, które przypominają te z domów naszych babć. Nie można zapomnieć o tym, żeby takie robótki wykrochmalić, a następnie zablokować. Aktualnie najwygodniejszym sposobem na dostanie wysokiej jakości kordonków i innego rodzaju niezbędników do szydełkowania, są zakupy przez internet. Polecany przez wiele dziewiarek sklep z włóczkami to: https://zamotane.pl/pl/c/Wloczki/15. Znajdziemy tu zarówno tanie włóczki, jak i nowości włóczkarskie, takie jak włóczka puffy oraz wiele rodzajów kordonków.

Chwosty z kordonka

Kolejnym pomysłem na wyrób z kordonków są chwosty, którymi możemy ozdobić nasze ubrania, torebki, czy też elementy naszego wystroju wnętrz, chociażby dywanu. Do zrobienia chwostów będzie nam potrzebny kordonek w ulubionym kolorze, kartonik o wysokości około 8 cm, nożyczki i kawałek drucika, na przykład w złotym kolorze. Na początku należy owinąć kordonek około 15-20 razy wokół kartonika, a następnie zawinąć kilka razy drucik z jednej strony kartonika, tak aby pozostała niewielka przestrzeń. Następnie należy zdjąć kordonek z kartonika i przeciąć nitki po przeciwnej stronie od umieszczonego drucika. Na końcu warto wyrównać nitki chwosta i gotowe.

Łapacz snów z kordonka

Kolejnym ciekawym pomysłem na wykorzystanie kordonków jest stworzenie łapacza snów. Możemy nim ozdobić własny pokój lub wykorzystać go, jako prezent dla bliskiej nam osoby. Łapacze snów świetnie wpasują się w styl boho. Do wykonania łapacza snów będzie nam potrzebna własnoręcznie zrobiona serwetka z kordonka, obręcz, piórka, wstążki, nożyczki i klej na gorąco. Do obręczy przyklejamy naszą serwetkę, tak aby była maksymalnie napięta od wewnątrz. Natomiast na zewnątrz, od spodu doklejamy do niej różnego rodzaju wstążki wraz z piórkami, oczywiście wszystko w zależności od naszych preferencji. I tak powstaje nasz własny, unikatowy łapacz snów.

Kordonka nie musimy wykorzystywać tylko i wyłącznie do typowych robótek ręcznych, takich jak serwetki czy obrusy. Wystarczy uruchomić naszą wyobraźnię i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, takiego jak własnoręczny łapacz snów, czy też chwosty, które przydadzą nam się do ozdabiania naszych ubrań oraz gadżetów wnętrzarskich. Pamiętajmy, że dzięki ciasnemu splotowi kordonki są dużo bardziej wytrzymałe od zwykłych włóczek, a dodatkowo nie mechacą się tak łatwo.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA