Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk ogłosiła listę projektów dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2026 rok. Na liście zwycięzców, z bardzo wysoką kwotą wsparcia, znalazł się remont mostu nad Wartą w Śremie.
Wojewoda przekazała, że do całej Wielkopolski trafi blisko 244 mln zł na 66 projektów drogowych. Środki te mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort dojazdu do szkół czy pracy. W naszym regionie oczy wszystkich skierowane są jednak na most w Śremie.
Dla kierowców przejazd przez Wartę to codzienność, ale też coraz większe obawy o stan techniczny przeprawy. Dzięki przyznanym środkom, remont stanie się faktem. Zgodnie z oficjalną listą (pozycja nr 14):
Półroczny termin realizacji zapowiada, że rok 2026 będzie wymagał od nas wszystkich dużej cierpliwości w poruszaniu się po mieście.
W tym samym rozdaniu funduszy zabezpieczono również pieniądze na drogi powiatowe. Drugim ważnym zadaniem w naszym regionie jest przebudowa nawierzchni drogi nr 4086P. Chodzi o odcinek od Chwałkowa Kościelnego aż do granicy powiatu śremskiego.
Szczegóły tego zadania:
Dla Śremu remont mostu to inwestycja dekady, która choć na chwilę utrudni życie kierowcom, jest niezbędna dla bezpiecznego funkcjonowania miasta. Będziemy na bieżąco monitorować przygotowania do tej wielkiej operacji logistycznej i informować o planowanych objazdach.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"86954"}
::news{"type":"see-also","item":"86945"}
0 1
Wszystko pod publikę ( czyt. wyborców) :-)
0 1
Fantastyczny pomysł, szkoda że spora część pracuje poza śremem bo nie ma tu roboty i nie będzie miała możliwości dojechać do pracy. Najlepiej odetnijcie wyjazd z każdej strony, żeby jeszcze bardziej *%#)!& jakość poruszania się po mieście i wyjazdu z niego.
0 0
Jak nie będzie miała możliwości dojechac do roboty? zapomniałeś o obwodnicy?
0 0
Remont mostu, budowa ronda turbinowego przy Polonii. Mówiąc krótko, będzie przeje.....bane
1 0
drugi most przez Wartę, by ten trochę odciążyć?
3 0
A inne gminy? Nic?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz